Wijgmaal is een wat aparte deelgemeente van Leuven : het ligt veel verder verwijderd van het centrum dan de andere deelgemeentes. Een groot deel van het sociaal en dagelijks leven van Wijgmalenaren speelt zich af in Leuven. Voor een culturele activiteit, werk, of om te gaan winkelen moeten de Wijgmalenaren zich verplaatsen buiten hun deelgemeente. Daarom zijn veel bewoners afhankelijk van het openbaar vervoer.
- Voor heel wat mensen die sociale activiteiten in Leuven hebben tijdens de week (toneel, vergaderingen in maatschappelijke organisaties, cinemabezoek, debatten, ..) komt de laatste bus of trein te vroeg. Ook voor Wijgmalenaren die een late shift doen, is het vaak niet meer mogelijk met het openbaar vervoer thuis te geraken en zij nemen noodgedwongen de auto. De laatste trein van Leuven naar Wijgmaal tijdens de week is om 22u46 en de laatste bus is om 22u26.
- Op zondag is de situatie nog slechter omdat bus 630 dan niet rijdt. De andere bussen en treinen rijden maar een keer per uur. Het aanbod aan openbaar vervoer is dan echt ondermaats.
Kortom, een goed uitgebouwd openbaar vervoer is erg belangrijk in Wijgmaal. Zeker om mensen aan te moedigen de bus of trein te nemen in plaats van de auto. Leuven wil tegen 2030 klimaatneutraal zijn, en openbaar vervoer speelt daar een belangrijke rol in.
Daarom stellen wij twee zaken voor:
- Latere bussen en treinen in de week
- Bus 630 moet ook op zondag rijden
Teken onze petitie als je akkoord gaat
21 reacties